Природни лекови за изгореници од сонце директно од фрижидерот

Природни лекови за изгореници од сонце директно од фрижидерот

Ако и оваа година сонцето ве измами, па додека опуштено дремете на лежалката ве "казни" со црвенило кое боли на кожата, по прва помош не мора...

За летен блесок - евтини рецепти за маски

За летен блесок - евтини рецепти за маски

За да ја спречите појавата на мозолчиња и акни на лицетот, но и за да му го вратите изгубениот сјај на лицето, подгответе си некој од следните...

4 состојки кои можеби не ги внесувате во доволни количини

4 состојки кои можеби не ги внесувате во доволни количини

Ако јадете добро избалансирани оброци, веројатно сите потребни материи ги добивате во вистинската мерка. Но, луѓето честопати ги прескокнуваат...

И повторно! Незаборавен концерт на панонскиот морнар во Скопје

И повторно! Незаборавен концерт на панонскиот морнар во Скопје

Авалон продукција ветија, а вечниот шармер на југословенската музика исполни - концерт кој долго ќе се памети. Преку 7000 луѓе, некои дури и од...

Наташа Алексоска (МРТ Метео)

Наташа Алексоска (МРТ Метео)

Наташа Алексоска стана препознатливо лице на МЕТЕО. Прво на А1, сега во "старата куќа", во која и ја започна телевизиската кариера, МТВ. Приватно,...

Интервју со Илина Арсова, алпинистка

Интервју со Илина Арсова, алпинистка

Илина Арсова е онаа храбра девојка која се искачи на Монт Еверест и го запиша своето име во историјата на упорните и успешните. Искачувањето ја...

Уметноста има моќ да создава трајни вредности - Михаил Корубин

Уметноста има моќ да создава трајни вредности - Михаил Корубин

За него велат дека има светла иднина. Го нарекуваат „вистински скапоцен камен”, во чии „дела нема граници”. Михаил Корубин...

Класик бјути – катче за инспирација и хармоничен дом

Класик бјути – катче за инспирација и хармоничен дом

Внатрешниот дизајн е спој од уникатни идеи и специфична креативност. Еден од најголемите модни детали во домот се завесите, кои од домот можат да...

Смалете ја болката за време на депилацијата

Смалете ја болката за време на депилацијата

Депилацијата со восок е еден од најпопуларните методи за отстранување на влакненцата, но познато е дека оваа техника може и многу да боли. Овие 9...

Убавината извира однатре

Убавината извира однатре

Од ситни мозолчиња, до акни и вреќички под очите... вашата кожа со текот на времето старее и пропаѓа. Но има уште можности да го забавите...

7 причини да го започнете денот со туширање

7 причини да го започнете денот со туширање

1.Утрото е идеално за туширање. Кога алармот ќе ве крене од сон, токму кога сте најубаво заспана и сè уште не сте подготвена да се соочите со...

Промовирани две збирки поезија на издавачката куќа Нампрес

Промовирани две збирки поезија на издавачката куќа Нампрес

Во рамките на годинешниот Саем на книга, издавачката куќа НАМПРЕС одржа промоција на две нови изданија, збирките поезија „Дали епопеја за...

Кој чека... што ќе дочека?

Кој чека... што ќе дочека?

Многумина го минуваат својот живот чекајќи. Чекајќи нешто, познато или непознато, што ќе ги направи среќни и задоволни. А само колку малку ни е...

Св. Валентин... прирачник за мажи

Св. Валентин... прирачник за мажи

Иако не е православен празник, Св. Валентин и обичаите поврзани со него земаат се поголем замав во нашето општество. Многу двојки го прифаќаат како...

Колку жените смеат да бидат високи?

Колку жените смеат да бидат високи?

Ако сте една од ние жени кои ги засега туѓото мислење, тогаш целиот свој живот ќе го минете во потрага по сопственото ЈАС. Сум слушала за себе и...

Четврти мит за мажите

Четврти мит за мажите

Мажите не можат да имаат пријателки без сексуални мисли во врска со нив. Констатацијата дека пријателките на мажите се дел од нивните сексуални...

Шесте големи грешки во бракот

Шесте големи грешки во бракот

Можеби ги сметате за неважни работи, но тие може да ви нанесат голема штета во врската и бракот. Проверете за кои грешки предупредуваат експертите...

Каролина со Авон ги поттикнува жените да отпочнат сопствен бизнис

Каролина со Авон ги поттикнува жените да отпочнат сопствен бизнис

Облечена во елегантен бел костум и со насмевка што шири позитивна енергија, Каролина Гочева ја продолжува својата мисија да биде амбасадор на Авон...

 • Природни лекови за изгореници од сонце директно од фрижидерот

  Природни лекови за изгореници од сонце директно од фрижидерот

 • За летен блесок - евтини рецепти за маски

  За летен блесок - евтини рецепти за маски

 • 4 состојки кои можеби не ги внесувате во доволни количини

  4 состојки кои можеби не ги внесувате во доволни количини

 • И повторно! Незаборавен концерт на панонскиот морнар во Скопје

  И повторно! Незаборавен концерт на панонскиот морнар во Скопје

 • Наташа Алексоска (МРТ Метео)

  Наташа Алексоска (МРТ Метео)

 • Интервју со Илина Арсова, алпинистка

  Интервју со Илина Арсова, алпинистка

 • Уметноста има моќ да создава трајни вредности - Михаил Корубин

  Уметноста има моќ да создава трајни вредности - Михаил Корубин

 • Класик бјути – катче за инспирација и хармоничен дом

  Класик бјути – катче за инспирација и хармоничен дом

 • Смалете ја болката за време на депилацијата

  Смалете ја болката за време на депилацијата

 • Убавината извира однатре

  Убавината извира однатре

 • 7 причини да го започнете денот со туширање

  7 причини да го започнете денот со туширање

 • Промовирани две збирки поезија на издавачката куќа Нампрес

  Промовирани две збирки поезија на издавачката куќа Нампрес

 • Кој чека... што ќе дочека?

  Кој чека... што ќе дочека?

 • Св. Валентин... прирачник за мажи

  Св. Валентин... прирачник за мажи

 • Колку жените смеат да бидат високи?

  Колку жените смеат да бидат високи?

 • Четврти мит за мажите

  Четврти мит за мажите

 • Шесте големи грешки во бракот

  Шесте големи грешки во бракот

 • Каролина со Авон ги поттикнува жените да отпочнат сопствен бизнис

  Каролина со Авон ги поттикнува жените да отпочнат сопствен бизнис

Naslovna

Анкета

Во новата година сакам:
Нов автомобил. - 18.8%
Повеќе патувања. - 31.3%
Луксузна чанта. - 0%
Нова љубов. - 31.3%
Повеќе време за себе. - 18.8%

Вкупно гласови: 16
Гласањето во оваа анкета е завршено во: 28 Јан 2016 - 21:07

Најинтересно...


Алармни сигнали - црвенило и чешање
Навистина се непријатни, здодевни, но во ист
...
Исчистете го организмот од токсините
Мрсна храна, алкохол, торти, колачи и што уште
...
Детаљно чистење на организмот - детоксификација
Методот на лекување со маслиново масло поте
...
Емоцијата во песните ми е ас во ракавот - Елена Ристеска
Со Елена Ристеска темите за разговор секогаш
...
17 правила за долга коса
Повеќето жени најчесто изјавуваат дека не се
...
Маски и совети за убавина
Антистресна маска Маската со мед за кожа изл
...
Colgate

Реклами

Време

Скопје °C
Охрид °C
  06.12.2016 Wetter Ostsee
: